piątek, 25 sierpnia 2017

Atari Teenage Riot

W „żrącej” muzyce tej grupy punk łączy się z house’em, natomiast w tekstach, stanowiących protest przeciw odradzaniu się w Niemczech faszystowskiej prawicy, można napotkać wersy w rodzaju „Put a bullet straight through a Nazi’s head”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Rozwal pociskiem głowę nazisty”!

Pochodzący z Berlina lider grupy, Alec Empire, wychował się na muzyce punkowej - w punkowych zespołach zaczął grać w wieku 12 lat - ale z nadejściem acidu w 1988 r. „przerzucił” się na brzmienia klubowe. Pod koniec lat 80-tych zaczął działać jako DJ i dla wytwórni Force Inc. nagrywał muzykę w stylu „solo politico techno”. Życie za stołem mikserskim szybko mu się jednak znudziło i wraz z Carem (ze Szwajcarii) i Haninem Eliasem (z Hiszpanii) założył zespół, by móc znów występować na żywo.

Grupa nazwała się Atari Teenage Riot i za pośrednictwem własnej wytwórni Digital Hardcore Recordings podpisała kontrakt z firmą Phonogram. Choć muzyka była niezła, płyty nie sprzedawały się na początku w przewidywanej liczbie, nawet po wydaniu własnej wersji - w stylu techno - utworu zespołu Sham 69 „If The Kids Are United”. Uwagę prasy muzycznej zwrócili dopiero singlami „Destroyer”, „Death”, „Deutschland Has Gotta Die” i dwoma albumam Attari Teenage Riot i The Destroyer (ten ostatni Alec Empire firmuje własnym nazwiskiem).

Single
Tytuł WykonawcaData wydania UK US Wytwórnia
[UK]
Komentarz
Too Dead For Me (EP)Atari Teenage Riot11.199993[4]-Digital Hardcore Recordings DHR 26[produced by Alec Empire]

Albumy
Tytuł WykonawcaData wydania UK US Wytwórnia
[UK]
Komentarz
60 Second Wipe Out Atari Teenage Riot10.199749[4]-Digital Hardcore Recordings DHR 20[produced by Alec Empire]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz