Web Analytics Z archiwum...rocka : Mick Flinn

czwartek, 30 sierpnia 2018

Mick Flinn

W 1971 roku Mick Flinn stał się brytyjskim przykładem "jednego hitu", gdy jego zespół, The Mixtures, zyskał wielką popularność dzięki The Pushbike Song. Chociaż zespół nadal miał hity w Australii, Mick opuścił zespół i zamieszkał w Wielkiej Brytanii z Donną Jones. W latach 1972-75 Mick i Donna pracowali razem jako członkowie Springfield Revival. Później w latach 70-tych zjednoczyli się jako Pussyfoot i mieli numer 1 w Australii. W latach 80. i 90-tych kontynuowali współpracę jako członkowie New Seekers.


W połowie lat sześćdziesiątych (1965-67) Mick Flinn nagrał trzy single z pięcioosobowym zespołem o nazwie Wild Colonials .
W 1967 roku dołączył do The Mixtures , zastępując Roda DeClerka na gitarze basowej. wraz z Laurie Arthur (gitara) i Johnem Creechem (perkusja) . Zanim Mick dołączył do zespołu, Laurie Arthur stał  się menadżerem grupy, a trio powiększyło się o Dennisa Garcię (organy) i Freda Wielanda (gitara prowadząca). Grupa kontynuowała przechodzenie przez różne składy i do 1970 roku, kiedy The Mixtures miał swój pierwszy przebój w Australii, wszyscy pozostali członkowie odeszli.
W 1970 australijskie stacje radiowe zakazały nagrań wydawanych przez niektóre z głównych wytwórni i nagrywając artystów z zagranicy. To zapewniło The Mixtures szansę, którą chętnie zaakceptowali. Nagrali utwór Mungo Jerry's In The Summertime jako singiel i wkrótce znaleźli się na pierwszym miejscu . Kolejna piosenka The Pushbike Song również znalazła się na pierwszym miejscu. Tym razem jednak ich sukces nie był ograniczony tylko do Australii.
W styczniu 1971 r. The Mixtures zyskały dużą popularność w Wielkiej Brytanii. The Pushbike Song osiągnął numer 2 i spędził 21 tygodni w Top 50. W USA singiel był skromniejszym sukcesem, osiągając   44 miejsce. Podobnie jak wielu muzyków z Australii (między innymi Marty Kristian i Peter Doyle ) sądzono ,żeThe Mixtures   wykorzysta swój sukces w Anglii. Jednak kolejny hit okazał się niewypałem i The Mixtures powrócił do Australii pod koniec roku.  
W 1971 r. skład zespołu zmienił się kilka razy. Grupa przeszła przez dwóch perkusistów i trzech wokalistów. W maju 1972 r. Nastąpiła kolejna zmiana, gdy Mick Flinn został ostatnim członkiem grupy starej grupy. Podczas gdy The Mixtures kontynuowali współpracę z Chrisem Spoonerem jako nowym basistą, Mick połączył siły z Donną Jones i Ray Martinem, tworząc Springfield Revival . Trio przyjęło formułę "starej grupy / nowej nazwy", która została przyjęta przez New Seekers i zastosowała ją w oryginalnym Springfield . Nic dziwnego, że kierowali nimi David Joseph , który również zarządzał New Seekers , ani że ich pierwszy album został zorganizowany i współtworzony przez Keitha Potgera , członka-założyciela New Seekers . Ale tak samo, jak pierwotni Seekers odnosili większe sukcesy niż Springfields. Podczas gdy New Seekers koncertowali jako główni aktorzy na scenie, Springfield Revival wspierał Slim Whitman i Osmonds . I pomimo licznych występów telewizyjnych, w tym The Morecambe & Wise Show (1973), Look, Mike Yarwood (1973), The Vera Lynn Show (1974), The Wheeltappers and Shunters 'Social Club (1974) , hity nigdy nie przyszły.


Mick kontynuował współpracę z Donną Jones po rozpadzie Springfield Revival , nagrywając z nią pięć singli z Wielkiej Brytanii jako Pussyfoot i jeszcze dwie jako Mick and Donna . Mick nagrywał także przez pewien czas jako   Mick  Flinn Band .
Mick zaczął występować z New Seekers w 1981 roku ,zastępując Briana Engela w brytyjskich kabaretowych występach, podczas gdy Brian był w Los Angeles. Jego związek z New Seekers sięga jednak początku lat 70. XX wieku. 
Po dołączeniu do New Seekers , Mick kontynuował pisanie i produkcję płyt dla innych artystów, w tym Mike'a O'Briana , Jealous Girl , Julie Felix , Lips i Special Attention (dla których skomponował i wyprodukował singiel Loving Eyes / Something Poważny ). W 1984 roku Mick miał świąteczny hit w Wielkiej Brytanii z Do the Conga, piosenką napisaną wspólnie z Peterem Morrisem i nagraną przez Black Lace . 

Single
Tytuł WykonawcaData wydania Aus N.Zel Wytwórnia
[Aus/N.Zel]
Komentarz
Two cans of fosters and a packet of potato chipsFlinn12.198093[1]-Astor A 7319/--
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz